Vrouwelijke broncode is beter te begrijpen!


Reageren
Iemand wees mij op een artikel op Tweakers.net, waarin stond geschreven dat vrouwelijke broncode beter te begrijpen is. Wat natuurlijk veel werk kan uitsparen als je drie jaar na dato nog eens de code moet bewerken. Ik ben mij ervan bewust dat ik hiermee mijn weblog bombardeer tot "lichtelijk anti-man", ook al na de vernederende post over het karten, maar ik moet zeggen: ik ben het er helemaal mee eens wink

Het artikel schrijft over databasebedrijf Ingres, dat blijkbaar een onderzoekje heeft gedaan naar de leesbaarheid van broncode en het verschil tussen broncode geschreven door mannen en broncode geschreven door vrouwen. De vice-president van het bedrijf (ook een vrouw) stelt dat vrouwelijke broncode veel beter te begrijpen is. Dit komt door veel betere documentatie, maar ook uit de code zelf kan de functionaliteit beter worden afgeleid.

Waar dit door komt is natuurlijk moeilijk te zeggen. Gesteld wordt wel dat mannen onbewust willen laten zien hoe slim ze zijn, en daarom cryptische code schrijven. Tevens wordt gesteld dat vrouwen veel meer taalkundig onderlegd zijn, en daarom graag dingen erbij schrijven, maar ook graag code wat begrijpelijker neerschrijven.

Wat eigenlijk de moraal van het verhaal is, en dat blijkt pas aan het eind van het artikel, is dat er eigenlijk te weinig vrouwelijke programmeurs zijn. Dit komt omdat op alle technische opleidingen het aantal vrouwelijke studenten ook afneemt. En dan leg ik meteen de link met een aantal dingen die ik vorig jaar gedaan heb, namelijk meewerken aan een artikel over "Vrouwen en ICT" voor de Computable en het NRC. Ergens mist er gewoon een goede campagne om ICT weer wat vrouwelijker in beeld te brengen, en competente mensen die dat idee ook echt snappen. Het beeld wat bestaat onder vrouwelijke studenten over ICT is niet mals. Woorden als "nerds", "geeks", "wiskundig", "exacte vakken" en "programmeren, bah" geven aardig de richting aan. Een hele kluif om dat te veranderen! En voor bedrijven als Ingres dus een hele toer om meer vrouwelijke programmeurs aan te trekken. O boy..imagine my position on the market when I'm done studying wink


Vond je dit artikel nuttig/leuk/interessant? DEEL het dan met je vrienden via onderstaande social buttons!



 Abonneer je op de RSS-feed of blijf via e-mail op de hoogte van nieuwe artikelen!


Gepost op 10-06-2008 09:39 in de categorie uit het nieuws door Annelies

6 comments - Reageren?


  • gravatar  

    Emile

    10-06-2008, 16:41

    Ja dat is nou jammer voor de mannelijke programmeurs. Die tipgever was ik trouwenstong smile.

  • gravatar  

    Jory

    14-06-2008, 21:10

    Dit is heel simpel te verklaren, mannen schrijven gewoon complexere applicaties.

  • gravatar  

    Annelies

    14-06-2008, 23:55

    De complexiteit van een applicatie hangt niet per definitie samen met de complexiteit van de code tong smile *Twijfelt over het noemen van enkele msn-gesprekken over bepaalde code*

  • gravatar  
  • gravatar  

    Sint

    17-06-2008, 10:47

    Als dit waar is dan stel ik voor dat we voortaan mannen alleen nog leidinggevende functies geven bij projecten en vrouwen alles laten uitvoeren wink-smile

  • gravatar  

    ThePixelChick

    14-05-2010, 23:36

    Grappig want ik heb er nog nooit over nagedacht, maar het kan nog wel eens waar zijn. Ik programmeer al tien jaar en iedere keer als ik van een bedrijf een testje krijg om te kijken of ik wel goed genoeg ben, komen de mannen met rare hexidecimale problemen of met regular expressions terwijl het daar bij een website toch echt niet om gaat.
    Ik ben altijd trots op schone code, met mooi commentaar erbij, mooi ingesprongen etc etc, maar ik zal het nooit moeilijker maken dan dat nodig is.
    Toch zijn er bijzonder weinig vrouwelijke programmeurs. Al mijn designers zijn vrouwelijk, maar ik ben echt de enige vrouwelijke programmeur in ons netwerkje.


Voeg commentaar toe

  1. Toegestane code:om een link in te voegen deze code gebruiken [url=http://...]urltekst[/url]

    Lees voordat je post ook mijn huisregels door
  2. Ik wil graag een bericht ontvangen als iemand anders reageert