(Link)titel: Onbelangrijk


Gepost op 26-09-2012 16:26 in de categorie online marketing door Eenmalige gastblogger


De strategieën op het gebied van SEO zijn sinds de laatste Penguin-update van Google veranderd. De vorige keer dat ik hierover op dit blog een artikel schreef, heb ik betoogd dat 'losse' links op startpagina's steeds minder waard worden, en dat hyperlinks beter in een artikel op relevante blogs kunnen staan. In deze post zal worden beschreven hoe de linktitel minder belangrijk is geworden.

Varieer met linktitels

Stel, je hebt een website waar tweedehands meubelen worden verkocht, met de titel http://www.janbostweedehandsmeubelen.nl (deze site bestaat niet, maar als je me niet gelooft, mag je het adres best in je browser plakken). Via de Google Adwords Tool kan er worden gekeken op welk gerelateerd keyword er veel zoekverkeer is, maar het werkt altijd beter als de zoekwoorden in de URL zitten (er zitten. In dit geval is het logischer om te gaan linkbuilden op tweedehands meubelen dan op tweedehands meubels. Voor de laatste update van Google zou het voornamelijk een kwestie zijn van (stapsgewijs) zoveel mogelijk links aanleggen met de linktitel 'tweedehands meubelen' naar http://www.janbostweedehandsmeubelen.nl. Dit zal nu echter minder resultaat opleveren dan voorheen het geval was.

Volgens deze bron moeten webmasters ervoor zorgen dat niet meer dan 50 procent van alle links de linktitel mogen hebben waar een site op gevonden wil worden. In het bovenstaande voorbeeld betekent dat dus dat niet meer dan de helft van links de titel 'tweedehands meubelen' mag hebben. Het voordeel van een URL waar de linktitel inzit, is dat elke keer als er een 'kale' link naar de site wordt geplaatst, de gewenste woorden ook worden meegenomen.

Om ervoor te zorgen dat Google kan zien welke keywords het belangrijkst zijn, moet de website intern goed in elkaar zitten. Zet in de <title> van de website de gewenste woorden en geef elke pagina een andere titel. Laat ook de woorden vaker terugkomen op de site. Op deze manier wordt de site sterker op bepaalde woorden zonder dat er specifiek op moet worden gelinkbuild.

Het Google algoritme blijft veranderen

Het lijkt erop dat Google het steeds belangrijker vindt dat websites een 'natuurlijk' linkprofiel hebben. Het is inderdaad niet logisch dat er telkens maar 1 of 2 dezelfde woorden linken. Bij een hyperlink, zoals ook in deze tekst, kunnen veel verschillende woorden worden gebruikt om naar bepaalde inhoud te linken (zoals het woord 'bron' naar een artikel). Met andere woorden, zorg ervoor dat een website een 'natuurlijk' linkprofiel heeft.

Er wordt verwacht dat de Penguin 1.2 update binnenkort wordt uitgerold, waardoor er nog strenger naar onnatuurlijke linkprofielen wordt gekeken. Google probeert steeds meer vanuit de gebruiker te denken, en gemiddelde gebruikers geven niet allemaal dezelfde titel aan een link die ze plaatsen.

Conclusie

Nadat het belang van startpagina's en linkfarms minder is geworden, is nu ook het gebruiken van maar 1 linktitel minder belangrijk geworden. Het is zaak om variatie aan te brengen in linktitels, en soms ook alleen de naam van de website te laten linken. Als er alleen maar links zijn aangelegd met 'tweedehands meubelen', zal het voor Jan Bos moeilijk worden om zijn tweedehands meubelen aan de man te brengen...

Jelmer Koers werkt als Content Manager en SEO-specialist bij netnotion.nl. Hij schrijft nieuwsberichten voor verschillende vergelijkingssites, waaronder verandervansimonly.nl, waar bezoekers sim-only abonnementen met elkaar kunnen vergelijken.


Als gastblogger kun je een bijdrage leveren aan Anneliesje.nl. Claim jouw expertise en schrijf een goed stuk over een leuke gadget, een nieuwe app of een nieuwe nagellaktrend. Hou daarbij wel rekening met de voorwaarden voor gastbloggen. Ik ben benieuwd naar jouw artikel!



 Abonneer je op de RSS-feeds van Anneliesje.nl

Follow on BloglovinVolg via Bloglovin'