Review: Wacom Inkling


Reageren

Wacom heeft wel vaker coole gadgets; hun pentablets zijn alom bekend en veelgebruikt. Nu hebben ze een tijd geleden een ander kek apparaatje gelanceerd: de Inkling. Daarmee kun je gewoon op papier tekenen, inclusief layers, en het getekende daarna direct in Photoshop of Illustrator bewerken. Mooi spul voor een beetje tekenaar.

Nu ben ik helaas niet zo'n kunstenaar. Op papier niet en met Photoshop ook niet. Dus ik heb mijn collega's van de creatieve afdeling gevraagd of ze even wilden spelen met de Inkling. Eh, doh, dat wilden ze. Scoor je best punten mee wink-smile.

Over de Inkling

Even concreet over de Inkling: in de verpakking vind je een soort doosje met daarin de pen, het apparaatje zelf, vier tekenpennetjes en een usb-kabeltje. Het doosje fungeert als laad-etui, de pen en het apparaatje beschikken over oplaadbare batterijen die opgeladen worden als ze in het etui zitten. De Inkling zet je bovenaan een papier vast. Het werkt met papier tot de grootte van een A4. Het apparaatje legt alles vast in vectoren, zodat je later de lijnen en dergelijke nog kunt bewerken.

De Inkling is vooral bedoeld voor tekenaars die graag op papier schetsen. Het voordeel is dat je schetsen niet weg hoeft te gooien. Je maakt een nieuwe laag aan en je tekent gewoon de definitieve lijnen over de schets heen. Scheelt papier en je hoeft niet tegen je zin in toch op je pc te werken. Met behulp van een export-programmaatje van Wacom kun je schetsen exporteren naar Photoshop.

Maar werkt het ook?

Volgens mijn collega's wel. Het idee dat je wat je tekent direct in vectors hebt, wordt genoemd als het grootste voordeel. Verder is het simpel en intuitief, het maakt het proces wat sneller omdat je niets hoeft in te scannen en het ziet er ook netter uit dan een ingescande tekening. Als nadeel wordt door beiden genoemd dat sommige lijnen niet goed werden herkend door het apparaat. En, het zou leuk zijn geweest als er de mogelijkheid bestond om met verschillende pennetjes te werken, met verschillende diktes. Want hoewel de druk op het pennetje wel gemeten wordt, is dat nog vrij beperkt dus. Voor echt gedetailleerd werk heeft het apparaatje nog wel wat verbeteringen nodig dus. Maar in het geheel genomen werkt het erg lekker en is het ook leuk om op die manier tekeningen te maken en te bewerken.

Gemiddeld genomen krijgt de Wacom Inkling dan ook een dikke 8,5. Het is leuk, ideaal voor schetsen en wireframes, maar heeft voor details nog wat verbetering nodig.

Waar te koop?

Op dit moment is de Inkling nog niet overal te koop, maar bij Bol.com kun je hem binnen 3-5 dagen in huis hebben voor 179 euro happy.

Ga jij hem kopen?


Vond je dit artikel nuttig/leuk/interessant? DEEL het dan met je vrienden via onderstaande social buttons!



 Abonneer je op de RSS-feed of blijf via e-mail op de hoogte van nieuwe artikelen!


Gepost op 09-02-2012 16:48 in de categorie gadgetreviews door Annelies


www.teufelaudio.nl

4 comments - Reageren?


  • gravatar  

    Youri

    09-02-2012, 18:50

    haha heel herkenbaar, ben zelf ook niet zo'n tekenaar! Wel wat aan het aanmodderen met zo'n wacom pen & touch, maar het resultaat is er nog niet naar big smile Dit lijkt me wel een stuk intuitiever.

  • gravatar  

    Kees Romkes

    12-03-2012, 12:06

    Ik had ook graag wat van jouw schetsen gezien Annelies wink-smile Aanvulling? En sowieso, ik wil graag mindmaps, schema's en dat soort zaken uittekenen en digitaliseren. Werkt dat hier mee ook goed?

  • gravatar  

    Annelies

    12-03-2012, 12:27

    Ha Kees,
    Zoals ook in het stukje staat: ik ben geen tekenaar, vandaar dat ik mijn collega's gevraagd heb.
    In principe is de Inkling echt bedoeld voor schetsen tbv tekeningen, en ook blauwdrukken en dergelijke zie ik er nog wel uit ontstaan. Vanzelfsprekend kun je er ook mindmaps en ander spul mee tekenen en daarna importeren in Photoshop en verder bewerken, maar of dat helemaal de bedoeling is...maar het zal ongetwijfeld goed werken.

  • gravatar  

    Kees Romkes

    12-03-2012, 13:51

    En hoe dan ok ben ik benieuwd naar je tekenkunsten wink-smile Hmm zo te horen valt het ding dus precies tussen wal en schip; jammer! Thanks voor je snelle reactie!


Voeg commentaar toe

  1. Toegestane code:om een link in te voegen deze code gebruiken [url=http://...]urltekst[/url]

    Lees voordat je post ook mijn huisregels door
  2. Ik wil graag een bericht ontvangen als iemand anders reageert